„TĖTĖ 2020“ – alternatyvios muzikos apdovanojimai

„TĖTĖ 2020“ – alternatyvios muzikos apdovanojimai

 

Jei nedavė MAMA – duos Tėtė

Nes vis dėl to – lietuviškos muzikos padangė gyva ne tik popsu. Egzistuoja lygiai tiek pat grupių ir atlikėjų, kurie kuria tai, ką nori kurti ir dėl to yra ne mažiau mylimi. Tik dažnai mylimi per tyliai ir be apdovanojimų, todėl Jūsų dėmesiui:

T.Ė.T.Ė. – tai alternatyvios, skoningos ir prasmingos muzikos šventė su tikraisiais žanrų pavadinimais ir nenupirktais nuopelnais. Mūsų tikslas – pagerbti muzikantus už jų kūrybą, profesionalumą ir realius nuopelnus scenai.

Metų sugrįžimas: Po 7-erių metų pertraukos grįžta alternatyvios muzikos apdovanojimai T.Ė.T.Ė.
„Nedavė mama – duos T.Ė.T.Ė.“ – su ta pačia misija, bet stipriai atsinaujinęs renginys šiemet grįžta apdovanoti labiausiai nusipelniusių Lietuvos alternatyvos atstovų. Menų fabrike „Loftas“ vyksiančiam renginiui naujieji organizatoriai pasirinko ir alternatyvią datą – vasario 29-ąją.

„Mama negali visais pasirūpinti viena, todėl T.Ė.T.Ė. privalėjo grįžti, kito kelio tiesiog nebuvo“, – sako vienas iš organizatorių Edvardas Padegimas. – Tiesa, grįžo gan pasikeitęs ir turbūt kaip dar niekad nusiteikęs sukurti šventę muzikantams ir tikros muzikos gerbėjams. Gerai, kad grįžo, be to buvo kažkaip liūdna.

Lietuvos alternatyva – stipriai patobulėjusi

Paskutinį kartą T.Ė.T.Ė. apdovanojimai, kurių iniciatorius buvo grupės „Skamp“ narys Vilius Alesius, buvo surengti 2013 m., siekiant apdovanoti kitur neįvertintus atlikėjus.

Šiemet apdovanojimų organizavimą į savo rankas perėmė muzikos vadybos ir leidybos agentūra „Flow Music“. Jos atstovas ir vienas iš šių metų renginio organizatorių Edvardas Padegimas sako, kad tai buvo puiki idėja ir labai reikalinga opozicija tuometinei muzikos kultūrai, o dabar pribrendo poreikis ją atgaivini.

„Patys aktyviai dalyvaujame muzikos pasaulyje ir stebėjome, kaip per šį laikotarpį Lietuvos alternatyvos scena ne tik išsiplėtė, bet ir stipriai išaugo jos kokybei. Norime, kad būtų įvertinti visi kuriantys kokybišką muzikinį turinį. T.Ė.T.Ė. apdovanojimų tikslas – nominuoti ir pasveikinti atlikėjus vertinant ne jų populiarumą, o atlikimo stilių ir muzikos kokybę“, – sako E. Padegimas.

17 nominacijų – nuo bardų iki DJ’ų

Organizatoriai žada naujų ir šviežių sprendimų renginio scenografijoje ir idėjos išpildyme. Daug naujienų bus susijusios su nominacijomis – tarp jų atsirado naujų, dalis jų buvo apjungta, o dalies nuspręsta atsisakyti. Skirsis ir nominacijų skyrimo bei vertinimo tvarka.

Labiausiai nusipelniusias grupes ir atlikėjus rinks specialiai tam suburta komisija, kurią sudarys patyrę savo srities atstovai. Kiekvieną nominaciją vertins atskira, kompetetingų žmonių komanda. Daugiau informacijos organizatoriai paskelbti žada netrukus.

Iš viso bus apdovanoti 17 grupių ir atlikėjų šiose kategorijose:

Metų atlikėjas
Metų atlikėja
Metų debiutas
Metų vaizdas (vaizdo klipas)
Metų daina
Metų elektroninės muzikos grupė / atlikėjas
Metų DJ
Metų hiphopo muzikos grupė / atlikėjas
Metų roko muzikos grupė / atlikėjas
Metų indie / alternatyvaus roko muzikos grupė / atlikėjas
Metų džiazo grupė / atlikėjas
Metų metalo muzikos grupė / atlikėjas
Metų punk rock muzikos grupė / atlikėjas
Metų performansas
Metų bardų muzikos grupė / atlikėjas
Metų renginys
Tautos balsas (balsavimas internetu)

T.Ė.T.Ė. muzikos apdovanojimai vyks Vilniuje, menų fabrike „Loftas“ vasario 29 d. Renginį organizuoja muzikos vadybos ir leidybos agentūra „Flow Music“. Bilietus platina „Paysera“.

Pirmuosius bilietus rasite čia

Renginio informacija „Facebook“

Parengė: www.music.lt