Paaiškėjo pirmojo 2019 m. „Eurovizijos“ pusfinalio nugalėtojų dešimtukas

Paaiškėjo pirmojo 2019 m. „Eurovizijos“ pusfinalio nugalėtojų dešimtukas

2019 m. „Eurovizijos“ pirmasis pusfinalis
Antradienio vakarą Tel Avive „Expo Tel Aviv“ centre įvyko pirmasis 64-iojo „Eurovizijos“ dainų konkurso pusfinalis. 17-os šalių atstovai susirungė dėl dešimties kelialapių į didžiausio Europos dainų konkurso finalą. 2019-ųjų „Eurovizijos“ dainų konkurso vedėjai – Erez Tal, Assi Azar, Lucy Ayoub ir Bar Refaeli.

Pusfinalį pradėjo praėjusių metų „Eurovizijos“ nugalėtoja Netta Barzilai su daina „Toy“. Po 17-os šalių dainų scenoje pasirodė ir Izraelio atlikėja, 1998 m. šio konkurso nugalėtoja Dana International ir atliko Bruno Mars dainą „Just the Way You Are“.

Šiame pusfinalyje balsavo 20-ies šalių žiūrovai ir komisijos. Be pusfinalyje pasirodžiusių šalių, antradienio vakarą teisę balsuoti turėjo ir Prancūzijos, Izraelio bei Ispanijos gyventojai. Šių trijų šalių atstovai į finalą patenka automatiškai.

Iš 17-os šalių, į finalą pateko šios dešimt:

1. Graikija
2. Baltarusija
3. Serbija
4. Kipras
5. Estija
6. Čekija
7. Australija
8. Islandija
9. San Marinas
10. Slovėnija

Kitas „Eurovizijos“ pusfinalis vyks jau šį ketvirtadienį, jame pasirodys 18-os valstybių atstovai. Tarp jų – ir Lietuvos atstovas Jurijus su daina „Run With the Lions“. Lietuvis pusfinalyje pasirodys 12-u numeriu.